1. Темное Ясное

Důležitá novinka

Přátelé, tohle je důležité.
Mnozí z vás se možná těšili na zářijovou vernisáž mé sólové výstavy Voynichovy flóry, kterou jsme již nějakou tu dobu připravovali s galerií Arcimboldo/Bold a netrpělivě očekávali její zahájení. Těšila jsem se i já – s majitelem galerie i kurátorkou jsem byla řadu týdnů a měsíců v úzkém kontaktu a společně jsme ladili vše tak, aby si oči návštěvníků přišly na své. Desítky hotových obrazů se tak postupně kupily v mém atelieru. Na žádost galerie, která si přála exkluzivitu při jejich zveřejnění (s čímž jsem naprosto souhlasila), jste je však zatím nemohli vidět.

Nyní však galerie mou zářijovou výstavu ze svého plánu vyškrtla, neboť by, dle jejích slov, kolidovala s mou červencovou výstavou v Galerii 1 (která asi sklízí větší úspěch, než se čekalo, za což jsem moc ráda a Galerii 1 děkuji za skvělou výstavu!).
Tento důvod zrušení výstavy ze strany Arcimbolda/Boldu samozřejmě chápu i nechápu – vzhledem k tomu, že o všech mých plánovaných výstavách na r. 2020 byli zpraveni již v únoru.
Každopádně lidský svět bez nedorozumění by nebyl lidským, a věřím, že jsme konec projektu vykomunikovali v dobrém, cením snahu nalézt kompromis, na který však nemohu bohužel přistoupit, pokud chci zachovat alespoň nějak původní termín výstavy a její fyzickou formu. Tudíž jsme se dohodli, že zpracování mého Voynichova rukopisu se galerie vzdává, a spolupráci jsme pro tentokrát ukončili.
Ještě poznámka: Výstavu v Arcimboldu/Boldu neměla na starosti Reny Muzik, aby nedošlo k omylu, spolupracovala jsem na ní s kurátorkou zmiňované galerieUsmívající se. (které rovněž děkuji za přístup k projektu, dala do toho hodně, i za snahu o nalezení kompromisu)
Důvody zrušení výstavy zde uvádím proto, že mi to přijde k vám, mým divákům, fér – ruší-li se výstava, na kterou se mnozí z vás těší už nějakou tu dobu, asi by mě hanba fackovala, kdybych vám to nemohla vysvětlitUsmívající se


Protože se ale dohody mají dodržovat a já už vás všechny před časem na Voynichovy poklady pozvala, slibuji vám, že výstavu – tentokrát už s kurátorkou Renatou - uspořádáme jinde! O projekt se zajímalo na začátku roku značné množství prostor a galerií, tudíž je zkontaktujeme a vybereme co nejvhodnější prostor. Zároveň stále platí, pokud byste měli nové tipy, kde obrazy vystavit, házejte je do komentářů!

A jelikož už není nutné držet všecko pod pokličkou a natěšovat vás na září, vypustím do světa alespoň pár nových rostlin (a zbytek zase nechám jako překvápko, ať se máte na co těšit!Usmívající se
Ten velkej obraz za mnou je ještě v procesu - spíš těsně před dokončenímUsmívající se

 

důležité info