1. Темное Ясное

Toxický vztah / Toxic relationship

Tenhle obraz je o vztazích. O toxickejch partnerskejch vztazích. Takhle nějak si je představuju. Je jich kolem nás spousta, jsme jimi obklopeni, jsme v nich vychovaní, jsou přirozenou součástí nás všech a usazují se v naší duši, stejně jako toxiny v játrech a kostech našich těl. 

Na obrázcích to obvykle není vidět, na těch jsou krásný páry, a je jedno, jestli je to barokní portrét nebo pikčr na instáči. Úsměv, hashtag bestman wannamarryhim a tak. Ale ve skutečnosti to může vypadat nějak úplně jinak, když se podíváme do jádra nás samých. A já se ráda dívám do jader. 

A takhle vypadá toxický vztah...


This painting tells you about relationships. About toxic relationships. I imagine it like this. We are surrounded by it, we are raised in it. It is our natural part which settles in our souls, as do toxins settle in our liver and bones.

You won't see it on pictures, because there are just happy pairs, and it doesn't matter if it is a baroque portrait or Insta-stories. Smile, hashtag bestman or wannamarryhim and so on. But in fact, it could be quite different if you look deeper inside ourselves. And I love to look deep inside.

So this is how it looks, the toxic relationship...

Toxický vztah, olej na plátně, 100x120 cm, 2020

Toxický vztah, olej na plátně, 100x120 cm, 2020 / Toxic relationship, oil on canvas, 100x120 cm, 2020