1. Dark Light

Fanoušci u Úhořího muže doma

Když už toho bylo na Úhořího muže moc, zůstával většinu času doma. Prostě jen seděl sám u okna díval se do kraje. Přemýšlel, kdo vlastně byl. A jakým absurdním způsobem přišel ke svým úhořím končetinám. Chm. Jak absurdně! Kvůli obyčejnému kámen - nůžky - papír. Stálo to vůbec za to? (Vsuvka: kdo chce vědět víc, čte mou novou knihu.)

Seděl, díval se na krajinu a přemýšlel. Ta krajina se měnila pomalu, ráno byla měkce nasvícená, odpoledne tvrdě, jako život ve své nejšílenější etapě a večer tmavla, usínala a barvy umíraly. Jemu ty změny ale připadaly jako vteřiny - tak moc se jeho vnitřní hodiny zpomalily. To bylo těsně před tím, než zmizel.

Myslím, že zlomový moment bylo to, když fanoušci vyčmuchali jeho adresu, a dům, venkovskou vilu půl hodiny vlakem od města, doslova oblehli. Dokonce se dostali i dovnitř. A on to už nedával, i když je měl rád. Už to nedával.

Tehdy, ano nejspíš v tenhle konkrétní moment, se rozhodl odejít na samotu kamsi do lesů či hor, předvádět své umění nutriím a už se nikdy nevrátit.

____________

Fanoušci u Úhořího muže doma
160 x 100 cm
olej na plátně, 2022

Celý příběh Úhořího muže si můžete prohlédnout ve Twin Art Gallery (Arbesovo náměstí 11) až do 30.6.

A pokud chcete vědět, jak přišel ke svým rukám a poodhalit jeho minulost, v té samé galerii jsme před pár dny pokřtili mou knížku Lami. Příběh kromě jiného odhaluje právě i největší tajemství Úhořího muže, který v něm vystupuje jako jedna z vedlejších postav.
Tajemství úhořích rukou je celé poněkud absurdnější, než byste čekali. Kniha je k dostání na stránkách Studia a rovněž přímo v galerii TwinArt.