Klára Sedlo | Novinky
  1. Tmavé Světlé

Číst si obrazy...? Již brzy tu bude moje nová kniha! / Read the paintings...? Soon there will be my new book!

Už se to blíží! Moje kniha vychází už za týden:)

V rychlosti:
Kniha stojí 349,-, je to můj surreálně snový bizárek, asi jako kdybyste moje obrazy spojili do příběhu. Pro ponoření do imaginace ideální čtivo, vychází česky i anglicky zároveň. :)


A teď ta delší varianta:
Kniha se jmenuje Lami (podle hlavního hrdiny) a na obálku jsme nakonec vybrali padající holčičku - která je zároveň jednou z ilustrací uvnitř.

Další fotka, co vidíte dole, jsou zkušební tisky před posledníma korekturama.

No a tady je další ilustrace:)Příběh je bizarně snový, surreálný ale zároveň ho vyprávím tak, jako kdyby se klidně mohl stát - vám, sousedovi, dnes, zítra... Prostě normálka, výlet v autě, cestování skrze města, lesy, sem tam nějaká nutrie, škodolibý týpek s vousem, který vás jen tak promění na zvíře, mluvící kostra a svítící týpek jménem Lami.

Ti, kdo to zatím četli (a tím nemyslím jen překladatelku, dva korektory apod:D), často prohlašovali že je to "takovej bizarní Murakami" nebo "Herman Hesse, ale bez tý depky", a že se jim to "fakt hodně líbí" - tak snad se to bude líbit i vám. 🙂

Teď už se kniha tiskne, za pár dní jí offsetová tiskárna vyplivne ze svých útrob a kurýr dodá ke mě. Zkrátka už velmi brzy budu knihu držet v ruce, a za týden jí budete držet v ruce i vy!:) Cena je 349,-, kdo si chce rezervovat výtisk, napište mi! Odešlu skrze Zásilkovnu či GLS na konci května hned po křtu. 🙂

Kniha vychází dvojjazyčně - obsahuje českou i anglickou verzi.//

It is coming! My book will be soon released!

The book is called Lami (which is name of the main character).

For the cover we chose the falling girl illustration, that is also included inside the book among other full page illustrations.The second picture you can see below, is testing print for final proofreading.

Now it is in print, being made properly with offset print and in few days I will be holding the book in my hands. And in a week you can hold it in your hands! 🙂 We are planning launching in TwinArt Gallery, you can stop by and buy a book there - the price is 349 CZK.

Or simply send me a message - I am able to ship the book worldwide.


The story in the book is dreamy, bit surreal, but also told as if it could have happened to you or your neighbour, today or tomorrow. Just a normal story of car traveling, escaping, nutrias, weird man that turns you into animals, speaking skeleton and guy made of light called Lami. 🙂

People who already have read the book told me that it is like "reading much more bizzare Murakami" or "like Herman Hesse, but without the sadness feeling". And they said they loved the story. So I hope you will like it as well!

(Even the proofreaders loved it, although they had to read it million times over and over again.. 😃 )

The book includes both English and Czech version.